Ανέλαβε τη Σπάρτη ο Τζαναβάρας

SHARE:

Ανέλαβε τη Σπάρτη ο Τζαναβάρας
loading...

Οι Λάκωνες ανακοίνωσαν την πρόσληψη του έμπειρου τεχνικού με το πλούσιο βιογραφικό σε πάγκους της Football League, στην προσπάθεια για μια αξιόλογη πο...

Ανακοίνωσε Νιούλεϊ στην ΑΕΚ ο… Ραζνάτοβιτς
Ο Αλαφούζος για το «αύριο» του Παναθηναϊκού
Μάντζαρης στον ΣΠΟΡ FM: «Ο Ολυμπιακός είναι φτιαγμένος για μεγάλα πράγματα»
Σε τέτοια ματς δεν παίζεις με τη φωτιά…
Και ο Δέλλας αποθεώνει τον Τότι!

Οι Λάκωνες ανακοίνωσαν την πρόσληψη του έμπειρου τεχνικού με το πλούσιο βιογραφικό σε πάγκους της Football League, στην προσπάθεια για μια αξιόλογη πορεία στο επόμενο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά, η ανακοίνωση:

«Η ΑΕ Σπάρτη ΠΑΕ ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας της με τον Παναγιώτη Τζαναβάρα. Του εύχεται να έχει πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας.

Άμεσος συνεργάτης του νέου προπονητή μας είναι ο Κώστας Σωτηρόπουλος, ο οποίος θα αναλάβει προπονητής και της ομάδας Κ20 και προπονητής τερματοφυλάκων ο Παναγιώτης Αποστολάκος.

Το βιογραφικό του Τζαναβάρα

Η προπονητική καριέρα του Παναγιώτη Τζαναβάρα ξεκίνησε το 2004 από την ομάδα της Κορίνθου, περιοχή και από την οποία κατάγεται.

Στη συνέχεια, ακολούθησε ο Αστέρας Τρίπολης το 2006, αρχικά ως βοηθός του Παόυλο Κάμπος και εν συνεχεία ως πρώτος προπονητής προσωρινά, μένοντας στην Αρκαδία ως το 2008 και διατελώντας, εκ νέου, από τον Φεβρουάριο εκείνης της χρονιάς πρώτος προπονητής.

Έπειτα, εργάστηκε στην Παναχαϊκή, όπου και την ανέλαβε τον Δεκέμβρη του 2008, παραμένοντας στον πάγκο της ως τη λήξη της σεζόν.

Loading...

Την επόμενη αγωνιστική περίοδο κοουτσάρισε αρχικά την Κόρινθο, ως τις 26 Οκτωβρίου του 2009 και μετά τη Ρόδο, από τις 24/9/2009 ως τις 4//3/2010.

Την επόμενη χρονιά βρέθηκε χωρίς κάποια δουλειά, μέχρις ότου τις 13/12/2010 όπου κι ανέλαβε τον Παναιγιάλειο, ως τις 21/3/2011.

Η νέα σεζόν τον βρήκε χωρίς ομάδα, αλλά, παρόλα αυτά, εργάστηκε στον Αστέρα Μαγούλας, για δυο μόλις εβδομάδες, από τις 7/3/2012 ως τις 21/3/2012, πριν ‘μετακομίσει’ στον Βύζαντα Μεγάρων, όπου και συνέχισε ως τις 14/10/2012.

Στη συνέχεια, ανέλαβε τη Δόξα Δράμας, μένοντας στη Βόρεια Ελλάδα, ως και το τέλος της σεζόν 2012-13. Ακολούθησε η Νίκη Βόλου την ερχόμενη σεζόν, μέχρι και τον Δεκέμβρη, πριν ‘μετακομίσει’ στην ΑΕΛ το Μάρτιο, όπου και τελείωσε τη σεζόν.

Η αγωνιστική περίοδος 2014-15 ήταν ένα… deja vu της προηγούμενης, καθώς η αρχή της χρονιάς τον βρήκε στη Νίκη Βόλου εκ νέου, πριν φύγει για τη Λάρισα τον Ιανουάριο και παραμείνει στον πάγκο της ως τις 7/3/2015.

Νέος προορισμός της καριέρας του ήταν το Αίγιο και ο Παναιγιάλειος, εκεί όπου τον βρήκε το ξεκίνημα της σεζόν 2015-16 ως και τον Οκτώβριο.

Ακολούθησε ο Ολυμπιακός Βόλου από 29/5/2016 μέχρι και 23/10/2016, πριν βρεθεί ξανά στη Δράμα για λογαριασμό της Δόξας την περασμένη σεζόν, όπου και εργάστηκε μέχρι τις 10/4/2017».

Πηγή: sport-fm.gr

loading...

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0