ΑΠΟΕΛ – ΜΠΙΛΜΠΑΟ 2-0 (video)

SHARE:

loading...

– Ραντεβού με την ιστορία του έχει απόψε σε ακόμη μια μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά ο ΑΠΟΕΛ – Οι πρωταθλητές Κύπρου στοχεύουν σε νίκη που θα τους δώσει το ε...

Έτσι γράφει ιστορία ο Ρούνεϊ! (video)
Ο ΛεΜπρόν πέταξε τα γυαλιά του (video)
Ο Γκιστ βλέπει τη σούβλα και του τρέχουν τα σάλια (video)
Απίθανο κάρφωμα από Αντετοκούνμπο (video)
«Έκλεισε» Ονιεκούρου η Έβερτον (video)

– Ραντεβού με την ιστορία του έχει απόψε σε ακόμη μια μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά ο ΑΠΟΕΛ

– Οι πρωταθλητές Κύπρου στοχεύουν σε νίκη που θα τους δώσει το εισιτήριο για τους “16” του θεσμού για πρώτη φορά στην ιστορία του κυπριακού ποδοσφαίρου

– Οι γαλαζοκίτρινοι θέλουν νίκη τουλάχιστον με 1-0 ή 2-1
LIVE:

90΄ Έξι λεπτά ο χρονος των καθυστερήσεων.

87′ Σωτήρια επέμβαση του Μερκή σε επιθετική προσπάθεια της Μπιλμπάο πριν απειληθεί η εστία του ΑΠΟΕΛ.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, με τον Εμπεσίλιο να κάνει δυνατό σουτ από καλή θέση, η μπάλα όμως περνάει πάνω από την εστία της Μπιλμπάο.

76′ O Βινίσιους δεν μπορεί να συνεχίσει και στη θέση του περνάει ο Εμπεσίλιο.

64΄ Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο ΑΠΟΕΛ το παιχνίδι αφού αποβλήθηκε ο Πιέρος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

54′ ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ! Ο Γιαννιώτας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος βάζει βάσεις πρόκρισης για τους «16»

46΄ ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ! Υπέροχο γκολ από τον Πιέρο που δίνει σκορ πρόκρισης για τους γαλαζοκίτρινους.
Στο ΓΣΠ και ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας

Λήξη του ημιχρόνου – Αποτέλεσμα ΑΠΟΕΛ – Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-043′ Κίτρινη στον Πιέρο για φάουλ στον Σαν Χοσέ.

39′ Σουτ του Γκαρθία, μαζεύει ο Βάτερμαν.

28′ Μακρινό σουτ του Μπενιάτ, η μπάλα περνάει άουτ.

20′ Σουτ του Πιέρου από το ύψος της περιοχής, πολύ άστοχο.

19′ Κεφαλιά του Γκαρθία, η μπάλα περνάει άουτ.

18′ Νέα μεγάλη απόκρουση του Βάτερμαν μετά από εκτέλεση κόρνερ.

17′ Μεγάλη ευκαιρία για την Μπιλμπάο. Τρομερή επέμβαση του Βάτερμαν σε τετ α τετ με τον Ουίλιαμς.

14′ Σουτ του Σουσαέτα, μαζεύει εύκολα ο Βάτερμαν.

Loading...

9′ Ζητά πέναλτι ο Βινίσιους, το οποίο λανθασμένα δεν δίνεται, εφόσον υπήρξε επαφή χαμηλά και παράβαση.

7′ Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ με τον Εφραίμ, απόκρουση από Ιριαθόθ.

3′ Σουτ του Γουίλιαμς από πλάγια θέση, η μπάλα περνά άουτ.

1΄ Σέντρα στον αγώνα.

19.58 – Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και όλα είναι σχεδόν έτοιμα για τη μεγάλη αναμέτρηση.

19.54 – Στο ΓΣΠ και ο Πρόεδρος Αναστασιάδης

19.42 – «Μπορούμε για το θαύμα» τόνισε σε δηλώσεις του στο ΡΙΚ, ο πρόεδρος του ΑΠΟΕΛ, Πρόδρομος Πετρίδης.

Ραντεβού με την ιστορία του έχει απόψε σε ακόμη μια μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά το ΑΠΟΕΛ, που υποδέχεται την ισπανική Αθλέτικ Μπιλμπάο στον επαναληπτικό της φάσης των “32” του Europa League. Ο αγώνας αρχίζει στις 20:00.

Οι πρωταθλητές Κύπρου, σε ένα όπως αναμένεται κατάμεστο και ζεστό σε ατμόσφαιρα ΓΣΠ, φιλοξενεί την Μπιλμπάο και στοχεύει σε μια νίκη που θα του δώσει του εισιτήριο για τους “16” του θεσμού για πρώτη φορά στην ιστορία του αλλά και στην ιστορία του κυπριακού ποδοσφαίρου. Στον πρώτο αγώνα, η Αθλέτικ επικράτησε με 3-2, και συνεπώς το ΑΠΟΕΛ με τα δύο τέρματα που πέτυχε την προηγούμενη Πέμπτη διατηρεί σημαντικές ελπίδες πρόκρισης. Αυτό που επιζητούν οι γαλαζοκίτρινοι είναι μια νίκη τουλάχιστον με 1-0 ή 2-1.

Στη χθεσινή συνέντευξη Τύπου, ο προπονητής των γαλαζοκιτρίνων Τόμας Κρίστιανσεν ανέφερε πως Μπιλμπάο παραμένει το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση, παρά το γεγονός ότι το ΑΠΟΕΛ πήρε ένα σχετικά καλό αποτέλεσμα στο «Σαν Μαμές» και παρά τις δυο σημαντικότατες απουσίες των Βάσκων, Αντουρίθ και Λαπόρτ, σημειώνοντας ότι η ισπανική ομάδα είναι γεμάτη αστέρια.

Οι συνθέσεις

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Μερκής, Αστίθ, Ιωάννου, Μοράις, Βινίσιους, Εφραίμ, Γιαννιώτας, Σωτηρίου, Μπαράλ.

Μπιλμπάο: Ιραϊθόθ, Ντε Μάρκος, Ετσέιτα, Άλβαρεθ, Μπαλενθιάχα, Ετσεμπερία, Σαν Χοσέ, Μουνιαΐν, Γουίλιαμς, Σουσαέτα, Γκαρθία.